ЦСКА победи в голяма драма Нефтохимик в Бургас - 3:2 (25-22, 25-23, 22-25, 18-25, 15-10), за да поведе в полуфиналната серия от волейболното първенство при мъжете.

"Червените" имаха аванс от 2:0 гейма, но се нуждаеха от тайбрек, за да се наложат срещу първенеца от редовния сезон. А домакините бяха в серия от 19 последователни успеха и се смятаха за голям фаворит да спечелят първите два двубоя от серията, които са в Бургас. Вторият е в сряда.

Първите два гейма минаха в голяма битка, но ЦСКА намираше сили в решаващите моменти и нанесе двоен удар. Но Нефтохимик нямаше намерение да се отказва. Гейм на нерви донесе 25-22 и резултатът бе намален, а после дойде и най-убедителната част в полза на бургазлии - 25-18.

И когато изглеждаше, че психологическото предимство е сменило полетата и е при тях, гостите отново вдигнаха глави - победа в тайбрека и 1-0 в серията.

Димитър Димитров реализира 22 точки за ЦСКА, а неговият съотборник Александър Симеонов добави още 15.

За домакините с 28 точки се отличи Матей Михайлович, докато Аксел Трухчев отбеляза 22 т.

Пак в сряда е първият мач от другата полуфинална серия - Левски приема шампиона Хебър в София.