България направи решителна втора крачка по пътя към Олимпиадата в Токио следващото лято.

Родният волейболен тим победи Пуерто Рико с 3:0 (25:20, 25:22, 25:12) и записа втора поредна победа в олимпийската квалификация, която се играе във Варна.

Така за България предстои решителния трети мач срещу Бразилия.

Двата тима се изправят един срещу друг утре от 20:30, а победителят ще си осигури билет за Токио.

Пуерто Рико не успя да затрудни родният тим и загубата на карибската страна бе напълно закономерна.

България успя да дръпне в резултата в средата на първия гейм, когато натрупа аванс от три точки. Той продължи да се увеличава, а при 21:15 вече бе ясно при кой ще отиде частта.

Момчетата на Силвано Пранди спокойно доиграха и затвориха гейма с 25:20.

Вторият отново тръгна с преднина от три точки за България, която Пуерто Рико успя да стопи в края.

Резултатът бе 22:22, но родният тим с три последователни точки успя да затвори и тази част, която се оказа най-равностойната в мача.

Паивът от 0:2 гейма отказа пуерториканците, които сякаш на сила доиграха мача и загубиха третата част катастрофално с 12:25

В ранният мач от деня Бразилия победи Египет с 3:0 (25:12, 25:19, 25:14).