Отборът на Ейбар изпусна аванс от три гола срещу Еспаньол и двата тима завършиха 3:3 в първия мач от съботната програма в испанската Ла Лига.   Ейбар имаше аванс от три гола още преди почивката, но домакините хвърлиха всичко в атака след паузата и макар да играха в последните минути на мача с човек по-малко, стигнаха до важната точка.   Срещата започна много добре за гостите, които откриха резултата в 23-ата минута чрез Серхио Енрич.   Чудесна мноходова атака на гостите завърши с подаване с пета на Кике към непокрития Енрич, който от няколко метра нямаше как да сбърка.   Четири минути по-късно Диего Рейес си отбеляза автогол и Ейбар поведе с 2:0.   В 44-ата минута резултатът стана повече от неприятен за домакините, след като Кике се разписа за 3:0 в полза на Ейбар.   През втората част обаче каталунците излязоха преобразени и дадоха всичко от себе си, за да заличат аванса на Ейбар.   В 64-ата минута Ернан Перес даде началото на паметния обрат, след като се разписа след подаване на Пабло Пиати. Самият Пиати намали на 2:3 в 73-ата минута с удар от близка дистанция.   Устремът на домакините обаче изглеждаше попарен в 84-ата минута, когато Фелипе Сайседо получи втори жълт картон.   Във втората минута от добавеното от съдията време обаче Лео Баптищао изравни за 3:3 с удар по земя от дъгата пред наказателното поле.   Със спечелената точка Еспаньол има вече 8 и изпревари Депортиво на 16-ото място в подреждането.