30-а победа от началото на сезона постигна Лос Анджелис Клипърс и продължава да притиска лидера в общото класиране на НБА Оклахома Сити Тъндър. Този път сензацията на сезона отнесе Хюстън със 109:117 като гост. Джамал Крофорд вкара 30 точки за тяхната победа, като 15 от тях в последната четвърт.   Въпреки че звездата на отбора Крис Пол не игра във втори пореден мач заради охлузване на капачката на десния крак, Клипърс нямаха проблеми в мача. Те дойдоха в чудесна кондиция, въпреки че 24 часа по-рано размазаха Милуоки Бъкс с 99:73 като гост, отново без Крис Пол. Ерик Бледсо замести липсващия лидер, реализирайки 19 точки плюс 9 борби и 5 асистенции. Блейк Грифин също завърши с 19 точки, Мат Барс добави 18, въпреки че влезе като смяна във втората четвърт. Уили Грийн пък отбеляза 15, 6 от които в края на третата четвърт. Така идеята на легендарния треньор Вини дел Негро да има равностоен отбор, в който липсата на един или двама да не си личи, започва да се изпълнява. За домакините, които регистрираха четвърта поредна загуба, Джеймс Хардън отбеляза 23 точик, а Чандлър Парсънс и аржентинеза Карлос Делфино завършиха съответно със 17 и 16. Рокетс все още имат положителен баланс и са 3-и в Югозападната дивизия. Силен сезон прави и Денвър Нъгетс, който върви на 2-о място в Северозападната дивизия с баланс 24/16. Сега те се наложиха със 115:111 след продължение над Портланд, като Уилсън Чандлър вкара решаваща тройка 14.9 секунди преди края на допълнителното време. Така Нъгетс записаха 6-а поредна победа, най-добър резултат за тях от началото на първенството. Данило Галинари се отличи с 25 точки, включително тройка в допълнителното време, а Тай Лоусън приключи с 24 точки и 12 асистенции. За Трейлблейзърс ЛаМаркъс Олдридж беше най-резултатен с 28 точки. Най-после отборът на Лейкърс се върна на пътя на победата, но все още има да наваксва отрицателния си баланс.