Черно море продължава битката с ЦСКА за второто място в шампионата.

Варненци спечелиха с 1:0 домакинството си на Локомотив Пловдив и са само на точка зад "армейците" в класирането.

Нещо повече - в 16 мача като домакини през този сезон тимът на Илиан Илиев има 15 победи и едно равенство.

Интересното е, че именно Локомотив бе успял да си тръгне с точка от "Тича" в двубоя от редовния сезон, но сега не успя да повтори постижението и остана с празни ръце.

Поражението също така не позволи на "смърфовете" да дръпнат на "Левски" в битката за четвъртото място, което по всяка вероятност ще дава право на евробараж. Пловдивчани имат 55 точки - само с една пред "сините".

Иначе двата отбора предложиха динамичен футбол, макар и без толкова много чисти положения. Все пак атаки не липсваха и към двете врати, но попадението бе само едно - още в 11-ата минута, когато Васил Панайотов засече центриране на Сула с глава. През втората част пък гол на Уеслен бе отменен заради засада.

В следващия плейофен кръг Черно море гостува на Левски, а Локо Пловдив - на Крумовград.