Националният отбор на България за жени до 20 години записа първа победа на Европейското първенство в Албена с категоричния резултат 86-67 срещу Великобритания, съобщава bgbasket.com . Националките ни дръпнаха напред още в началото и поддържаха комфортна преднина през целия мач, за да стигнат до победата. Преди срещата Ива Георгиева, която днес навършва 17 години, получи букет от генералния секретар на БФБ Елеонора Рангелова, а всички в залата й изпяха „Happy Birthday”. Утре националките ни излизат срещу Израел от 18.15 часа. Първите минути на срещата бяха равностойни, но след 10-4 за българките в края на първата четвърт, те се откъснаха с 9 точки напред – 25-16. С много силна игра през втората част преднината на националките ни продължи да расте и бързо мина границата от 15 точки, за да стане 19 на почивката. През цялата трета четвърт България поддържаше преднина от около 20 точки, а победителят бе предизвестен. През последната част не се получи изненада и българките победиха категорично. Националките ни спечелиха борбата под коша и имаха по-добри проценти за стрелба от съперника както от игра, така и от наказателната линия. Те забиха цели 13 „чадъра” на съперника си, като получиха 2. Две състезателки, родени през 1996-а година, изиграха много силен мач за България – Борислава Христова иИва Георгиева. Христова вкара 21 точки и овладя 5 борби, а рожденичката Георгиева завърши с 18 точки за 20 минути игра и бе почти безгрешна в стрелбата. Ива Костова допринесе с 20 точки и 5 асистенции за победата, а по 5 блока забиха Христина Тютюнджиева и Габриела Костова. За Великобритания с по 12 точки се отчетоха Хариет Отъуил-Соулсби (13 борби) и Мелита Иманюъл.