Лукойл Академик приключи с победа участието си на турнира в Крит, след успех с 80:78 над домакина Ретимно. Българският шампион записа три много добри мача в надпреварата, като в оспорван двубой отстъпи само на европейския гранд Панатинайкос. В последния двубой, “студентите“ водеха през първата четвърт, която завърши 16:14. До почивката обаче домакините нанизаха цели 29 точки, и така обърнаха до 43:34 в своя полза. След подновяването на играта, Лукойл отново се върна напред и след добра трета четвъртина поведе със 63:58. Силната защита на българския тим не позволи на Ретимно да обърне пак резултата и позволи на Академик да се поздрави с втора поредна победа. Александър Янев с 20 точки бе най-резултатен за успеха. Лукойл Академик: Уайт 16, Вергинис 12, Тъкър 7, Колев 4, Минков 6, Аврамов, Марчинкович 5, Янев 20, Ачара 10.