Българският национал Деян Иванов беше в основата на победата на Естудиантес над гостуващия Валядолид с 80:66 в мач от втория кръг на испанското баскетболно първенство. Иванов започна като титуляр и игра 27 минути. Той записа 10 точки, 7 борби и 1 асистенция и помогна на отбора си да стигне до първи успех за сезона. Най-полезен за домакините беше Кайл Курич със 17 точки и 7 борби. Йоаким Колом добави 15 точки и 7 асистенции. Димитрис Харитопулос завърши с “дабъл-дабъл“ за гостите с 11 точки и 10 борби, но това не помогна да Валядолид да избегне второ поредно поражение. Във втора испанска дивизия друг българин Мартин Дурчев започна в стартовата петица и игра 33 минути, но Планаса Новара допусна трета поредна загуба след 82:88 след продължение от гостуващия Оуренсе.