Дунав стартира новия сезон в женската НБЛ с победа, постигната с много усилия срещу Левски в София - 63:59. Срещата в зала “Универсиада“ бе много интересна и изходът от нея стана ясен чак в последните атаки. По-слабо резултатно бе първото полувреме, което приключи при пълно равенство. След почивката Дунав започна по-добре, но Левски не позволи да се стигне до сериозна разлика. “Сините“ дори успяха да поведат в четвъртата част, но тогава последваха няколко размени на водачеството. 19 секунди преди финалната сирена Христина Иванова вкара за 59:61, но след това Каролин Тюрен си вкара наказателните удари в полза на Дунав, и така с четири точки напред, и 14 секунди до края, русенки вече си бяха осигурили успеха. Шанте Еванс завърши с дабъл дабъл за победителките с 26 точки и 11 борби, а Цветомира Шаренкапова добави 12 точки, 5 борби и 4 асистенции. За домакините Христина Иванова завърши с 22 точки и 7 борби, а Шарел Алън имаше 13 и 10. Хасково също започна с победа сезона, след 79:67 срещу Рилски спортист. Рилецо имаше преднина на почивката, но след това Хасково съумя да обърне резултата, и да приключи успешно мача. Най-резултатна за победителките стана Катя Кордова с 25 точки, а Биджони Рийвс се отчете с 23 и 5 асистенции. За гостите от Самоков Наталия Топалова завърши с 23 точки, а 17-годишната Теодора Динева вкара 13. Вицешампионът Нефтохимик 2010 се нуждаеше от продължение, за да откаже Монтана 2003, с 87:79. Гостите водеха почти през целия мач, но изпуснаха в края контрола, и позволиха на Нефтохимик за изравни. Редовното време приключи при 74:74, а в продължението бургазлийки направиха силна серия, и благодарение на нея стигнаха до победата. Лорън Бел бе най-резултатна за победителките с 23 точки, като добави и 11 асистенции за дабъл дабъл. Страхотен дебют в женския баскетбол направи Борислава Христова, която наниза 19 точки и овладя 8 борби, а силно се включи и Мария Цанкова, която завърши с 18 точки и 7 борби. За Монтана 2003 Радостина Славова вкара 19 точки и овладя 14 борби, 17 плюс 7 добави Милена Томова, а 15 наниза Камелия Михалкова.