"Портланд" водят в Западната конференция с 16 победи и 3 поражения, докато гостите са трети с 13/4.

Както и преди два дни срещу "Индиана", друг от силните отбори в момента, и сега ЛаМаркъс Олдридж нямаше спиране. Той вкара 38 точки, спечели 13 борби и подаде пет асистенции, за да затвърди MVP-профила си.

Останалите от стартовата петица също показаха класа: Деймиън Лилард завърши с 14 точки и 6 асистенции, Уесли Матюс с 13 точки и 5 борби, Робин Лопес с 10 точки, 12 борби и 4 блокади, а Николас Батъм с 14 точки, 6 борби и три асистенции.

"Индиана", тоталният лидер в момента в цялата Лига със 17/2, отнесе "Юта" с 95:86.

Победата беше изкована в четвъртата част, когато защитата на "Пешеходците" показа стабилност. Пол Джордж нямаше ден при стрелбите- 7 от 20 от игра и 1 от 8 от тройката, но все пак вкара 19 точки.

Кайл Корвър изравни рекорд по най-много поредни мачове с отбелязани тройки, като за него това е 89-а среща с точно изпълнение. Иначе той завърши 23 точки, три от които от тройката, при успеха на "Атланта" със 107:97 над "Клипърс".

Дирк Новицки наниза 21 точки за победата на "Далас" над "Ню Орлиънс Пеликанс" със 100:97, като 15 от точките паднаха през второто полувреме. Райън Андерсън опита да изравни за гостите със сирената, но не улучи.

Двата отбора са в Югозападната дивизия, където "Далас" е 3-и, а гостите остават последни, но с баланс 9/9.

Андре Дръмонд вкара 24 точки и взе невероятните 19 борби, като повече от 60 процента от спечелените топки под собствения кош бяха негови. Усилията му се оказаха най-важното за победата на "Детройт" над "Милуоки" със 105:98, съобщи БТА.