Дунав 8806 отново не можа да усети вкуса на победата в турнира Еврокъп. В своята зала в Русе тимът прие шведския Норшьопинг Долфинс, но загуби с резултат 56-57. Българките водеха през целия мач в резултата, но позволиха на съперника да вкара кош една секунда преди края и така да спечели. По този начин до голяма степен се повтори ситуацията от първия мач между двата тима в Швеция, когато дунавки отново водеха през почти цялата среща, но загубиха в края. Следващата седмица шампионките приключват участието си в турнира с домакинство на руския Чеваката, пише bgbasket.com. На почивката преднината на Дунав бе 1 точка, а за първи път въобще гостите поведоха малко след началото на третата част. Въпреки това тя завърши по-добре за русенки, които взеха 7 точки аванс след края й, а при оставащи по-малко от две минути и половина до финалната сирена, българките бяха напред с 8. Те обаче не вкараха нито точка в решителните моменти, а минута преди края шведките свалиха на 1 пасива си. След това русенки не успяха да отбележат, а след като топката излезе в аут за гостите останаха 25 секунди. Точно 1 преди края Кейли Бенет получи топката в подкошието, отбеляза и така лиши домакините от победата. С дабъл дабъл за дунавки завърши Жаклин Златанова след 16 точки и 12 борби, а по 12 точки добавихаРадостина Димитрова и Шанте Еванс. За гостите Елизабет Енел се отчете с 13 точки и 12 борби, а с 12 точки е Кейли Бенет.