"Сините феи" бяха много близо до първия си успех във втората по сила надпревара в дамския клубен баскетбол на "Стария континент", но победата им избяга в последната секунда в залата в квартал "Здравец" в Русе.

Жаклин Златанова откри резултата в мача за 2:0 за дунавки с точна стрелба отблизо. Домакините владееха инициативата oще в началото. Малко повече от 7 минути след старта те дори дръпнаха със 7 точки за 16:9. В края на първата част все пак шведският тим съкрати разлика за 19:14.

Играта продължи при подобен сценарий до почивката, като около 17-та минута авансът на "Дунав 8806" отново бе 7 точки при 27:20. Близо минута и половина до края на втората четвърт резултатът бе 29:28, но след това те така и не намериха верния път до кошовете и на полувремето таблото показваше същия резултат 29:28 – само 1 точка преднина за русенския състав.

По-малко от 4 минути след подновяването на играта дунавки допуснаха обрат, като гостите от Швеция поведоха за първи път в мача при 34:33 в своя полза. Преди да е изминала шестата минута от третата част те поведоха с 5 точки за 38:33. Тогава обаче момичетата на Георги Божков записаха забележителна серия от 13:0 за 46:38 в своя полза.

Последната четвърт започна при 48:41 – 7 точки за "Дунав 8806". Шведският отбор скъси дистанцията за кратко, но нова силна серия на русенския състав направи 54:44. Драмата обаче тепърва предстоеше. Тройка на Малин Аса направи 56:55, а секунда преди края гостите обърнаха и взеха победата с 57:56 в своя полза с кош на Кали Бенет, предаде БГНЕС.