Възпитаниците на Константин Папазов ще завършат на първо място в група "А" и продължават напред. На полуфиналите на 22-и и 25-и август българите ще играят с победителя в група "С".

В момента начело там е Швейцария с 10 точки, пред Австрия с 9 точки, но двата отбора ще играят един срещу друг за втори път на 16-и август. В първата среща швейцарците спечелиха с 69:63 точки.

Българите преодоляха пасив от 12 точки, за да стигнат до успеха срещу Исландия и да станат първият тим, осигурил си място на полуфиналите. След слабо първо полувреме за българските национали, на почивката домакините водеха с 41:33 точки. В началото на третата част Исландия поведе с 12 точки - 45:33. Последваха две тройки на Божидар Аврамов, а с кош и наказателен удар на Калоян Иванов България стигна до обрат - 50:49 точки 3:43 преди края на частта.

Двубоят продължи да бъде оспорван и в последните 10 минути. 65 секунди преди сирената гостите водеха със 77:73. Девет секунди преди края Йон Стефансон вкара тройка за 79:80, а Миркович бе точен един път от наказателната линия. В последната атака за домакините Стефансон пропусна.

Най-резултатен за успеха бе Деян Иванов с 19 точки и 8 борби. Брат му Калоян направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби, а Бранко Миркович се отчете с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции. За домакините най-полезен беше Йон Стефансон с 32 точки.