Атланта продължава борбата си за по-добра позиция в плей-ин турнира на Източната конференция на НБА. Хоукс изненадаха Бостън, побеждавайки Селтикс у дома със 123:122 след продължение, като за гостите това бе едва шестнадесета загуба от началото на редовния сезон.

"Келтите" са убедителен лидер в подреждането и вече си гарантираха първото място в класирането (57 победи и 16 загуби), докато "ястребите" са десети и се надяват в оставащите мачове до края да изместят Чикаго от деветата позиция.

Дежонте Мъри завърши с 44 точки - рекорд за кариерата му в НБА до момента, а черешката на тортата бяха победните две точки 0.1 секунди преди края, след като преди това Джейлън Браун бе извел Селтикс напред със 122:121.

Редовните 48 минути също бяха изключителни - Богдан Богданович прати мача в продължение, отбелязвайки тройка за 112:112 при оставащит 26 секунди. Бостън имаше атака да спечели двубоя, но Джейсън ТЕйтъм пропусна от тройката при 0.1 секунди на часовника.

Мъри поведе Атланта с 44 точки, Богданович вкара 24, а ДеАндре Хънтър - 21. Тейтъм с 31 приключи като топреализатор за Бостън.

Хоукс имат 34 победи и 39 загуби, като им остава да изиграят още 9 мача в остатъка от редовния сезон.

В единствения друг мач тази нощ Ню Орлиънс спечели със 107:100 срещу Милуоки. Бъкс са втори на Изток, докато Пеликанс се борят за домакинско предимство в плейофите на Запад, след като към момента са пети (45-28), докато четвъртия Ел Ей Клипърс е с 45-27. Именно първите четири отбора от всяка конференция имат предимство у дома в елиминационните серии.

Цялата стартова петица на Пеликанс завърши с двуцифрени показатели откъм точки, като отличниците бяха Зайън Уилямсън (28) и Си Джей МакКълъм (25).

Янис Адетокумбо с 35 отново бе над всички за Милуоки (46 победи и 27 загуби), докато Деймиън Лилард и Малик Бийзли вкараха по 20.