НБА видя изумителен мач тази сутрин българско време (завършил малко преди полунощ местно) в Лос Анджелис, който сериозно застраши рекорда за най-резултатна среща в историята.

Местният Клипърс загуби със 175:176 от Сакраменто в невероятно шоу, влязло в две продължения, а и замалко не отишло в трети овъртайм. А ако това се бе случило, със сигурност щеше да падне рекорда - той е от 1983-а и тогава Детройт и Денвър си вкарват 370 точки (186:184 за Пистънс). Сега не стигнаха 19 точки, а те е много, много вероятно, да бяха постигнати в още едни допълнителни пет минути.

Редовните четири части завършиха 153:153.

Гостите оцеляха след стрелба в края, а преди това губеха със 171:175 само минута преди последната сирена. Но обърнаха резултата.

За победителите 45 точки вкара Малик Монк, а 42 добави ДеАрън Фокс. С 20 завърши Домантас Сабонис. Клипърс отвърна с 44 точки на Кауай Ленард и 34 на Пол Джордж.