Кливланд Кавалиърс се класира за първи път във втория кръг на плейофите в източната конференция на НБА от времето с Леброн Джеймс през 2018 година, когато игра финал.

Кавс затвориха драматичната серия срещу Орландо Меджик с 4:3 победи, след като спечелиха решителния седми мач в своята зала със 106:94.

Домакините заличиха пасив от десет точки след първото полувреме, като направиха впечатляваща трета четвърт, спечелена с 33:15.

Най-резултатен за победителите бе Донован Мичел с 39 точки, като към тях добави и девет борби. Любопитно е, че Мичел направи впечатляващите 50 точки в предишния мач, но тогава Кливланд загуби. Сега за каузата помогна и Карлс Левър с 15 точки. За "магьосниците" най-резултатен бе младият Паоло Банчеро с 38 точки.

Сега предстои истински трудната задача за Кавс, тъй като на четвъртфиналите в конференцията тимът излиза срещу Бостън Селтикс. През миналата година Кливланд отпадна в първия кръг на плейофите от Ню Йорк Никс, а за Орландо това беше първо класиране за тях от сезон 2019/20, когато отпаднаха на същата фаза от Милуоки Бъкс.

Междувременно преди това започна четвъртфиналната серия между Денвър Нъгетс и Минесота Тимбъруулвс. "Вълците" изненадващо спечелиха мач №1 и то като гост със 106:99.

Антъни Едуардс избухна с 43 точки за победителите, а Карл-Антъни Таунс добави 20. 32 точки на Никола Йокич не стигнаха за Денвър, като сръбската звезда бе близо до трипъл-дабъл, добавяйки 8 борби и 9 асистенции.