Леброн Джеймс и "Кливланд Кавалиърс" претърпяха тежко поражение с 87:121 като гост в шестия мач от четвъртфиналната серия с "Индиана Пейсърс" в плейофите в НБА.

"Пешеходците" тотално надиграха своя съперник и взеха всички четири части, за да докарат нещата до решителен седми мач, който ще се играе в дома на Кливланд.

Главен архитект на звучния шамар бе звездата на тима Виктор Оладипо, който направи трипъл-дабъл - 28 точки, 13 борби и десет асистенции. Домантас Сабонис добави 19 точки, а Дарън Колисън завърши с 15.

Леброн Джеймс този път успя само да наниже 22 точки, пет борби и седем асистенции. Другите в тима отново бяха слаби. Джеф Грийн завърши с 13 точки, а Родни Худ с 12.

Победителят от тази серия ще играе с шампиона на изток "Торонто Раптърс", който затвори серията с 4:2 срещу "Вашингтон Уизардс".

В американската столица "Раптърс" победи със 102:92 след много силна последна четвърт - 29:14.

Най-резултатен бе Кайл Лаури с 24 точки, шест борби и шест асистенции. Демар Дероузън вкара 16 точки, а Йонас Валанчунас се отчете с 14 точки и 12 борби.

За "Уизардс" Брадли Бийл бе над всички с 32 точки, а Джон Уол добави 23.

"Юта Джаз" също затвори серията си с 4:2 и изхвърли от плейофите "Оклахома Сити Тъндър".

Победата в Юта с 96:91 донесе общия успех с 4:2. Донован Мичъл вкара 38 точки за победителите, а Дерик Фейвърс добави 13.

46 точки на Ръсел Уестбрук и 19 на Стивън Адамс не стигнаха на "Оклахома".

В следващия кръг "Юта" ще играе с шампиона на запад "Хюстън Рокетс".