"Милуоки Бъкс" победи" Бостън Селтикс" с 97:86 като домакин в шестия мач от четвъртфиналната серия между двата тима на изток в НБА.

Така "елените" изравниха за 3:3 победи и всичко ще се решава в последния седми мач в Бостън, който е след два дни (29 април).

Домакините победиха благодарение на втората четвърт, когато играха много силно в защита и допуснаха само 15 точки, вкарвайки 26.

До края на срещата те спокойно задържаха преднината си и заслужено се поздравиха с успех.

Главен виновник за него бе Янис Антентокумпо, който се отчете с 31 точки и 14 борби.

Малкълм Брогдън и Крис Мидълтън добавиха по 16 точки. За "Селтикс" най-резултатен бе Джейсън Тейтъм с 22 точки, а Тери Розиър добави 16. Джейлън Браун завърши с 14.

Победителят в тази серия ще срещне "Филаделфия Севънтисиксърс" на полуфиналите.