Леброн Джеймс се отличи с 46 точки, 12 борби и 5 асистенции, а "Кливланд" надделя над гостуващия "Индиана" със 100:97.

Така изравни резултата на 1:1 победи в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция на НБА.

Джеймс стартира отлично и вкара първите 16 точки за тима си, а до края на първото полувреме увеличи актива си до 29 пункта, като вицешампионите се оттеглиха с преднина от 58:46 на почивката.

През втората част от мача гостите направиха опит за обрат и можеха да изравнят 27 секунди преди финалната сирена, но Виктор Оладипо пропусна сам от тройката.

Кевин Лав завърши с 15 точки и 8 борби за Кливланд, но получи травма на лявата ръка и напусна принудително полето 3:43 минути преди края. Оладипо беше лидер за Индиана с 22 точки и 6 асистенции.

Победителят в редовния сезон "Хюстън" се справи със 102:82 с гостуващия "Минесота" и поведе с 2:0 победи в серията.

Крис Пол наниза 27 точки и даде 8 асистенции, а резервата Джералд Грийн добави рекордните в кариерата си в плейофен мач 21 точки и 12 борби за успеха.

Домакините направиха голяма крачка към успеха във втората четвърт, която спечелиха с 37:17, а малко преди средата на третата част увеличиха аванса си до 25 точки при 71:46, което се оказа решаващо.

Резервата Неманя Биелица беше най-добър за гостите с 16 точки и 8 борби.

В елиминациите на Запад Юта спечели гостуването си на Оклахома Сити със 102:95 и изравни резултата в серията на 1:1 победи.

Новобранецът Донован Мичъл вкара 13 от 28-е си точки в последната четвърт, а Дерик Фейвърс завърши с рекордните в кариерата си в плейофите 20 точки и 16 борби, а Рики Рубио допринесе с 22 точки, 9 асистенции и 7 борби.

Домакините имаха аванс от 77:67 малко преди края на третата четвърт, но в следващите пет игрови минути Юта направи серия от 18:3 точки и поведе с 85:80 и до края удържа аванса си.

Ръсел Уестбруук беше лидер на "Оклахома Сити" с 19 точки, 13 асистенции и 9 борби, а Пол Джордж добави 18 точки, но това не беше достатъчно.