Никола Йокич превърна изкусни постижения в баскетболната игра в ежедневна рутина, газейки наред из Националната баскетболна асоциация. Двукратният пореден MVP на лигата, който след няколко дни вероятно ще стане трикратен пореден най-добър играч, записа 24-ия си трипъл дабъл за сезона при победата на Денвър над Хюстън като гост със 133:112.

Сърбинът игра само 28 минути, нямаше нужда от повече - Денвър поведе с 20 точки на полувремето. Той записа 14 точки, 11 борби и 10 асистенции, след което седна да отдъхне. 15 трипъл дабъла в последните му 20 двубоя... И 28-ми пореден мач, в който той записва това постижение, а отборът му побеждава. Неслучайно Нъгетс е считан дори за претендент за титлата.

За Йокич нощта бе историческа - това е негов трипъл дабъл №100 в кариерата в НБА. Само петима преди него са стигали тази кота, а той го направи в едва 581 мача в лигата. Особено продуктивни са последните му три сезона, което личи и по почти безапелационния начин, по който е избиран за №1 от останалите играчи в лигата.