Денвър Нъгетс е на път да сдаде титлата в Националната баскетболна асоциация още в първия кръг от нейната защита в плейофите. Тази сутрин шампионите загубиха от Минесота с гръмкото 80:106 и изостанаха с 0-2 в серията до четири успеха.

Още по-притеснителното е, че Денвър падна в своята зала и в двете първи срещи, а сега отива за две гостувания в следващите две. И, ако ги загуби, отива във ваканция.

Мач №2 в Западната конференция не предложи никаква интрига, а гостите шокиращо лесно разбиха Никола Йокич и компания. Негътс не приличаше на себе си, затруднен от травма на основния гард Джамал Мъри, който очевидно играе в състояние, далеч от най-доброто.

Но никакви оправдания и обстоятелства не могат да отнемат от факта, че Минесота игра фантастично и в двата първи двубоя, а тази сутрин просто не остави никакви шансове на шампионите.

А ако Мъри играе с проблеми, какво да кажат победителите - те спечелиха убедително без Руди Гобер. Защитникът на годината пропусна срещата по лични причини, но се очаква да е на линия за следващите от серията.

Гостите поведоха с 61:35 на почивката, практически отказвайки Денвър още тогава. Залата и състезателите на домакините сякаш вече се бяха отказали.

Карл Антъни Таунс и Антъни Едуардс нанизаха по 27 точки, а хората от скамейката допринесоха с 37 точки за Минесота.

Аарън Гордън вкара 20 за шампионите, а Йокич имаше блед мач като резултатност - 16 точки, но все пак взе 16 борби и даде 8 асистенции. Но и сърбинът, и съотборниците му, сякаш не си вярваха, че могат да победят.

Мач номер 3 е в Минеаполис на 11 май.

На Изток Ню Йорк Никс отвори серията срещу Индиана с домакинска победа.

Феноменалният Джейлър Брънсън вкара 43 точки за 121:117 в "Медисън Скуеър Гардън", където гостите имаха аванс до средата на последната четвърт.

Брънсън прави четвърти пореден плейофен мач с 40+ точки, но най-ключовата тройка на вечерта дойде от Донте ДиВинченцо, който вкара 40 секунди преди края и даде аванс на Никс. Домакините не го изпуснаха и поведоха в серията с 1-0.