Голдън Стейт отвърна на предизвикателството и удари със 127:100 ЛА Лейкърс в мач №2 от серията в полуфиналите на Запад в НБА.

Шампионите ясно показаха, че нямат намерение да абдикират от титлата си, след като загубиха първата среща у дома. А представянето им бе особено убедително във втората и третата четвърт, когато Стеф Къри и компания натрупаха аванс, стигнал и до 30 точки.

Така серията е изравнена - 1-1 победи.

Клей Томпсън този път бе най-резултатен за Голдън Стейт с 30 точки, а Къри добави 20, плюс 12 асистенции.

Но това бе отборно усилие в чистия смисъл - 15 точкки на Джамайкъл Грийн, по 11 на Дреймънд Грийн и Андрю Уигинс, 10 на Моузес Мууди...

ЛеБрон Джеймс върна 23 точки за Лейкърс, но и получи доста сериозна почивка (игра само 28 минути). Несъмнено, с оглед на предстоящите мачове в серията. Японецът Хачимура вкара 21 точки за Ел Ей.

Мачове №3 и №4 от серията са в залата на Лейкърс.