Джа Морант направи запомнящо се завръщане, след като изтърпя 25 мача наказание заради видеа с пистолет, направени в стриптийз бар през миналия сезон. Младата звезда на Мемфис помогна на отбора си да се върне от изоставане с 24 точки разлика и в крайна сметка Гризлис победиха Ню Орлиънс като гост със 115:113, като именно той бе в основата на обрата, отбелязвайки последните шест точки за своя тим в мача.

Гардът бе на страхотно ниво, като за 35 минути на терена се отличи с 34 точки, 8 борби и 6 асистенции, а в заключителните моменти се нагърби с отговорността и първо вкара за 111:109, после за 113:111, а накрая и заби победните две точки с изтичането на времето, за да осигури на отбора си победата.

Той със сигурност ще помни този мач, защото това бе и първата победна стрелба в професионалната му кариера.

"Смятам, че това беше перфектен завършек на един перфектен ден", бе лаконичният му коментар, след като през цялото време, в което бе на терена, феновете на домакините от Пеликанс не спряха да го освиркват.

Морант бе наказан заради включване на живо в Instagram през месец май, на което се виждаше как размахва огнестрелно оръжие. При победата той вкара 27 от общо 34 точки през второто полувреме на двубоя.

Джарън Джаксън-младши се отличи с 24 точки за победителите, докато Брандън Инграм бе най-добър за Ню Орлиънс с 34.

Деймиън Лилърд пък реализира 40 при победата на Милуоки над Сан Антони със 132:119 и така премина границата от 20 000 в кариерата си. Дългогодишният лидер на Портланд стана играч №51, достигнал до тази кота и едва осмият активен играч в НБА, който може да се похвали с подобно постижение.

Янис Адетокумбо пък се отличи с трипъл-дабъл от 11 точки, 16 асистенции и 14 борби за Бъкс, които вече са с баланс 20-7.

Спърс бяха без Виктор Уембаняма и имат едва 4 успеха в 26 двубоя.