Никола Йокич направи голям мач и поведе Денвър отново към победа, а и обрат в серията срещу Минесота от полуфиналите на Запад в NBA. Сръбският майстор разнищи съперника и най-добрия защитник в лигата Руди Гобер, като вкара 40 точки за победата със 113:97.

А с това резултатът в серията е 3-2 за шампионите, които изоставаха с 0-2 след първите две срещи, загубени при това у дома.

Тази сутрин в залата на Денвър нямаше как да има засечка. Първото полувреме бе равностойно, като домакините се оттеглиха с аванс от шест точки - 50:46. Третата четвърт обаче бе времето на Йокич, който наниза 18, като просто не пропускаше стрелба. А даде и четири от 13-те си асистенции, две от които - фамозни, зад гърба, сред гора от ръце и съперници около себе си.

Гобер, който е като доберман и често обезсърчава най-силните нападатели в лигата, този път нямаше отговор.

Йокич в това му настроение е най-добрият баскетболист на планетата, като не е случайно, че преди мача получи и приза за MVP на сезона. И то - печели го за трети път.

Сърбинът добави и 7 борби, а в последната четвърт дори получи почивка, за да се вихрят други в шампионския състав - Аарън Гордън вкара 18, Джамал Мъри и Колдуел-Поуп добавиха по 16.

Карл-Антъни Таунс даде 23 за Минесота, Антъни Едуардс и Гобер добавиха по 18.

"Горските вълци" чакат мач №6 у дома, за да опитат да изравнят серията. Но дори да го направят, решаващата седма битка пак ще се върне в залата на Денвър.

На Изток Ню Йорк Никс направи голям мач и разби с 30 точки разлика Индиана в "Медисън Скуеър Гардън" - 121:91.

Героят на сезона за нюйоркчани Джейлън Брънсън отново бе страхотен с 44 точки, а отсреща отговаряше най-вече Паскал Сиакам (22). Никс води с 3-2 в серията, мач №6 е в Индианаполис, а евентуален седми двубой се връща във великата зала в Ню Йорк.