Сакраменто Кингс победи Торонто Раптърс със 135:130 в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

В Калифорния фаворитът взе успеха след силно първо полувреме, като това е четвърта победа в последните му пет мача.

За съжаление спортист №1 на България Александър Везенков не попадна в ротацията на Майк Браун в трети пореден мач и в четвърти от последните пет.

Най-резултатни за домакините бяха двете звезди Де Аарън Фокс и Домантас Сабонис, които завършиха с по 24 точки. Литовецът беше особено впечатляващ, като направи трипъл дабъл с 15 борби и 11 асистенции. Кийгън Мъри също помогна с 18 точки и 12 борби.

За Раптърс Скот Барнс и Имануел Куикли отбелязаха по 20 точки, а Денис Шрьодер и Паскал Сиакам завършиха с по 18.

Торонто изоставаше с 57:77 на полувремето и ситуацията изглеждаше безнадеждна, но през втората част канадците се върнаха в мача и дори съкратиха изоставането си до две точки при 127:129. За тяхно съжаление обратът не се осъществи.

Сакраменто продължава да е пети в Западната конференция с 21 победи и 13 поражения. Торонто прави слаб сезон и е 12-и на Изток с 14/21.