България си осигури пет медала в петия ден на международния боксов турнир за Купа "Странджа".

Общо седем българи излязоха на ринга в четвъртфинални битки, като петима от тях постигнаха победи, а това означава минимум бронзови отличия.

Шампионката от Европейските игри и една от големите ни надежди за Олимпиадата - Станимира Петрова, бе категорична в категория до 54 килограма и победи с 5:0 съдийски гласа Енжаргал Мунгунцецег от Монголия.

Така за място на финала Петрова ще спори със сръбкинята Сара Чиркович.

След нея на ринга се качи бронзовата медалистка от Световното първенство - Светлана Каменова, която с 4:1 съдийски гласа победи Андела Бранкович от Сърбия в категория до 57 килограма.

Така Каменова също си осигури медал от Купа "Странджа", а в опита да достигне финала, тя ще има среща с Хуморабону Мамайонова от Узбекистан.

Още две наши представителки при дамите си осигуриха място на полуфинал.

В категория до 60 килограма това бе Аслъхан Мехмедова, която с 5:0 съдийски гласа победи Ана Старовойтова от Литва.

Другата сигурна медалистка е Златислава Чуканова, която в категория до 50 килограма срази Айлин Гонзалес от Гватемала с 5:0 съдийски гласа.

Другата ни боксьорка в тази категория - Венелина Поптолева, загуби с 2:3 гласа от Сабина Ббокулова от Узбекистан.

Първи медал при мъжете за България донесе и натурализираният кубинец Йордан Морехон, който се справи по безапелационен начин с литовеца Алгирдас Баниулис, побеждавайки го с 5:0.

Така на полуфинал той ще срещне Васил Ткачук от Украйна, като това е най-тежката категория над 92 килограма.

При мъжете България записа и поражение, като на четвъртфинал отпадна Кристиян Димитров, който загуби от Вагкан Наницанян.