Бразилците преминаха на страната на Германия
Бразилски граждани, живеещи край тренировъчната база на Германия, бързо възприеха максимата "ако не можеш да ги биеш, присъедини се към тях".
Обратно в новинатаКоментари - Бразилците преминаха на страната на Германия | Корнер.dir.bg
Коментари 63
Колкото до Българските отношения към победилите ни - през цялото Световно и във всяка тема за Италия се коментираше как са ни едва ли не прецакали и съдията ни минал преди ДВАДЕСЕТ години, за това "жабарите" да си заминават - Разгледайте коментарите и после ми напишете, че не съм прав...
Коментаторът на холандската телевизия след мача, нарече представлението на германците "Мастер клас по футбол, в който Бразилия взе участие" :D
Колко засади не се свириха срещу Бразилците и колко картона им спестиха, ако това не е побутване, кое е? И пак ги разнесоха по терена като прасе мазен вестник. :D
Ма те феновете им ще се изпотрепят. А при бразилците толкова няма омраза, че в момента треперят да не стане улична война там. Никога не се е чуло българите да мразят във футбола някоя нация толкова много, че масово всички да и желаят загубата. Тук си имат фенове всички отбори. Защо непрекъснато сочите като отрицателен пример българите, като най малко те са показвали подобно отношение и подобни страсти когато и да е било. И да аз също мислех, че преди 20 години съдията ни прецака срещу Италия и пак исках тя да стане световен тогава. Айде посочете вие къде хората масово пишат Италия да си занимава защото еди си кога ни прецакала, италианците имат доста фенове в БГ, както и антифенове но едва ли заради преди еди си какво от преди 20 години. Един два коментара във форум на някой глупак съвсем не отразяват мнението на всички българи. Най вече виждам омраза във вас към собствената ви нация и сънародници. И понеже сте българин по вашата логика то тогава и вие мразите силно някоя страна за жалост като гледам е родната. Между другото защо Андрешко, точно този образ съвсем не е олицетворение на омразата, напротив?
Чак пък голяма част... Имат една Жизел Бюндхен. Другите са по-скоро с латински фамилии...
На 15 годишна възраст в 1961 година бях на Мараканя в Рио. Две години гледах на живо Пеле и Гаринча. Отборите на Фламенго и Ботафогу, мачлетата на пясъка на Копакабъна, истинските бразилски таланти и цялата атмосфера на един спортен празник без край. На надеждите на бедните покрай футбола да станат богаташи. Да се провалят така след десетилетия успехи на стадионите, да станат смешни в безсилието си, е непоносима гледка и тежко преживяване. За нас тук това е епизод от историята на спорта, но за бразилците това е страдание и дълбоко унижение. Не бих искал да съм там по време на мача с Германия. Защото видях радостта при всеки гол в друго време и на много места с участието на селесао. Спортът е прекрасно нещо, спортът е мир. Дано запалянковците и моите остарели приятели там го разберат, поне сега.
Учител в Бразилия: - Деца, бройте до седем: - Muller, Klose, Kroos, Kroos, Khedira, Schürrle, Schürrle Футболът е спорт. Спортът е игра. Играта има един победител. Днес един, утре друг. Какво толкова?! И аз не обичам, когато падам на табла :) Но, пък толкова ми харесва като печеля да не е намесена световната политика :) Последното изречение е предназначено за хора, които притежават и друго чувство, освен хумор :)