Бразилците преминаха на страната на Германия
Бразилски граждани, живеещи край тренировъчната база на Германия, бързо възприеха максимата "ако не можеш да ги биеш, присъедини се към тях".
Обратно в новинатаКоментари - Бразилците преминаха на страната на Германия | Корнер.dir.bg
Коментари 63
в бразилската футболна федерация получили състрадателна телеграма от фк цска в която пишело ,че са съпричастни с тяхното настроение след мача с германия защото и те го били изпитвали преди - класика !
Учител в Бразилия: - Деца, бройте до седем: - Muller, Klose, Kroos, Kroos, Khedira, Schürrle, Schürrle Футболът е спорт. Спортът е игра. Играта има един победител. Днес един, утре друг. Какво толкова?! И аз не обичам, когато падам на табла :) Но, пък толкова ми харесва като печеля да не е намесена световната политика :) Последното изречение е предназначено за хора, които притежават и друго чувство, освен хумор :)
На 15 годишна възраст в 1961 година бях на Мараканя в Рио. Две години гледах на живо Пеле и Гаринча. Отборите на Фламенго и Ботафогу, мачлетата на пясъка на Копакабъна, истинските бразилски таланти и цялата атмосфера на един спортен празник без край. На надеждите на бедните покрай футбола да станат богаташи. Да се провалят така след десетилетия успехи на стадионите, да станат смешни в безсилието си, е непоносима гледка и тежко преживяване. За нас тук това е епизод от историята на спорта, но за бразилците това е страдание и дълбоко унижение. Не бих искал да съм там по време на мача с Германия. Защото видях радостта при всеки гол в друго време и на много места с участието на селесао. Спортът е прекрасно нещо, спортът е мир. Дано запалянковците и моите остарели приятели там го разберат, поне сега.
Колко засади не се свириха срещу Бразилците и колко картона им спестиха, ако това не е побутване, кое е? И пак ги разнесоха по терена като прасе мазен вестник. :D
Не си мислете, че в Германия футболните фенове са по-благородни. Те още мразят Италия и Испания, защото били загубили от тях на последните първенства. Дори бяха направили песен, в която пеят 'Няма значение кой ще е победите, стига да не е Италия'. Не дай си боже да зугубят отново на финала, ще намразят победителя. Така че не сме само ние. Ние си имаме много други недостатъци, но този не е наш патент.
Най после мангалите си намериха майстора
Учител в Бразилия в първи клас: - Деца, бройте до седем! - Muller, Klose, Kroos, Kroos, Khedira, Schürrle, Schürrle.
Точно такива са бразилците - хората се забавляват и ако са паднали от някой, искат той да е световния шампион. За съжаление ако това се случи на Андрешко, Андрешко ще мрази тоя който го е бил и 50 години след това...
А забавляват се бразилците какво разправяте. Размирици, обири, опожарени коли и заведения. Това ако е крокто забавление не знам какво е войнственото. Да не говорим колко много мразят Аржентина и в момента тръпнат дано аржентинците паднат. Не че подкрепят Германия, а просто мразят Аржентина. Не забелязвам в България някой да мрази толкова отбор който ни е победил. Да речем една Италия от 94, италианците си имат доста български фенове и не ги мразим че са ни били, дори тогава много българи предпочитаха Италия да вземе купата. Напротив в БГ не сме така нахъсани, че ще вземаме световни купи, та поне приемаме всякакви футболни резултати по нормален начин.
Бразилците и Аржентинците са си конкуренция във всичко - туризъм, индустрия, спорт. И наистина сте прав, че има известно негативно отношение, което обаче не им пречи примерно в Порто Алегри или Балнеарио Камборио лятото да е пълно с аржентинци и си пият, ядат и забавляват с местните без абсолютно никакви проблеми. За хора с мисленето на южноамериканците, конкуренцията не е повод за омраза, като за балканците, за съжаление. Колкото до престъпността, тя е в резултат на беднотията и социалната обреченост на най-ниските слоеве на обществата и в Бразилия и в Аржентина и в цяла Южна Америка. Т.е. пак не е резултат от омраза...
Колкото до Българските отношения към победилите ни - през цялото Световно и във всяка тема за Италия се коментираше как са ни едва ли не прецакали и съдията ни минал преди ДВАДЕСЕТ години, за това "жабарите" да си заминават - Разгледайте коментарите и после ми напишете, че не съм прав...
Кога пък бразилците са играли като германци? Латино лигльовци и германска дисциплина са несъвместими неща.
Това малко като във вица : "Сега ще се предаваме ли или ще се отдаваме ?" :) Иначе да: важното е красивата игра и забавлението.
На всяка илюзия и сън им идва краят. Гледам световни първенства по футбол от 1966 г. (първенството в Англия), та досега. "Чудото" Бразилия никога не ме е впемчатлявало с изключение на някои индивидуални бразилски играчи. Останалото е повечмето медийна шумотевица. Уругвай и Аржентина винаги са били по-интересните и впечатляващи отбори. В подкрепа на това ще ви помоля да се поинтересувате за клубните шампионати в лат. Америка и кои страни имат най-големи успехи. Това е много показателен факт. А настоящият отбор на Бразилия с този земеделец начело като треньор, бяха предизвестен провал. Бразилците некога не са били отбор, който да отговаря на ореола, който мву е саздаден и това веднага проличава, когато с/у него се играе дисциплинирано и хладнокръвно, а не хаотично с много движение и индивидуални изпълнения, какъвто по принцип е латиноамериканския футбол. Затова и европейците имат повече световни титли. Но сегашна Европа вече е уморена и това се видя как няколко бивши св. шампиони си отидоха безславно. Успехът на германците бе заложен преди 4 год. когато се видя, че те единствено имаха отбор от млади и кадърни футболисти с блъдеще и вече сме свидетели на това.
Я са скрий! Бразилия я прецакаха! Неймар, капитанът им и т.н Всичко си е нагласено тия помияри швабите да спечелят!
Илко, футболът е отборна игра и германците снощи изнесоха открит урок на всички. Бразилците изобщо не могат да бъдат определени като отбор,заслужаващ в момента световната титла,понеже играят симулативно,всеки се прави на велик техничар и се пробва сам да влезе във вратата на противника, докато германците играят като екип и търсят най-удачния вариант завкарване на гол. Затова снощи "разковаха кочината" на бразилците, а отсъствието на Неймар и капитана на отбора само ги спаси от унижението. Още при първият мач с Хърватска си пролича,че без артистични падания и без съдийска подкрепа Бразилия няма реален шанс да се класира по-напред в първенството, дори Коста Рика играха по-смислен футбол от тях. Затова не гомори за нагласени истории,просто сегашният бразилски отбор е сбор от индивидуалисти, които сами си пречат и търсят самоизтъкване,а не логична победа.
Да се случи нещо такова, за да се събуди публиката от постоянните зомбиращи внушения за величието на бразилците. Те въобще не трябваше да стигат дотук с тази игра. В същото време може би трябва да се върнем 4 г. назад и да си дадем с/ка като как испанците станаха св. шампиони (германците играха тогава много добре). Тогава бе взето решение, че е крайно време страната с едни от най-успешните клубни отбори в Европа да стане и св. шампион. И стана...за сметка на германците. След това станая европейски, за да не остава съмнение в спечелените титли. Е, сега германците си го връщат и ще играят с Холандия на финал (ако не бъде решено нещо друго) и ще станат св. шампиони. Не трябва да се изключва възможността шампиони да станат холандците, като за Германия остане утешението от резултата от днешния мач. Защото Холандия играе три пъти на финал и трите пъти губи. Време е и тя да се окичи с титла. Футболът е голяма политика. Тази загуба на Бразилия може да има определен и търсен негативен политически ефект за правителството на Дилма Русев!...
Когато османците победили българите на тяхна територия в края на 14-ти век, много български фенове на победителите се нароили - трябвало да се живее някак. А и онези били големи майстори - и на стратегията, и на тактиката, и на ятагана, да им се не нагледаш. Едни моми им станали фенки и налели ненки, а други се опънали и оставили имената си на канари и пропасти, на дълбоки вирове. Чий фен да бъдеш или да не бъдеш - това въпросът ...
Днеска в офиса на въпросите ми "за кой бяхте снощи", отговорите бяха или "Германия" или пълно мълчание.
Ако са толкова запалени фенове ще ги подкрепят на всякъде и по всяко време. Обаче предстой финал може би със смъртния враг Аржентина /дано е Холандия/, а покрай базата и някоя кинта пада! Фурнаджииски лопати! Кеф голям беше снощи!!!
Ето това са истински футболни фенове, а не като онези безмозъчни лумпени, тръгнали да чупят и палят, щото, видиш ли, безличният отбор на страната им бил загубил! Важното е да има красива игра и голове, а по-добрият да побеждава. Друга година друг ще победи и т.н.
Ако бездарните журналя-драскачи от дирника си проверяваха за правописни грешки, нямаше да изглеждат чак толкова некадърни, събирани от кол и въже. Задачка за всички - прочетете и открийте правописните грешки!!!
Красотата на един спортен сблъсък може да бъде оценена само от истински фенове. Бразилският отбор просто се смачка психически. Мачове на такова ниво доказват не само техническата, но и психологическата стойност на един отбор. което ми напомня крилатата фраза на Гари Линекер Футболът е проста игра 22-ма мъже тичат след една топка в продължение на 90 минути и накрая печелят германците. Наздраве на феновете на Германия! :o)
Не забравяйте, че в Бразиля живеят милиони етнически немци. Особено в южната част на Бразилия. Така, че няма нищо чудно. Аз лично се радвам, че на тези мангали с модерни прически от Бразилия им напълниха кошницата!
Пумияри и предатели! По-логично щеше да е да подкрепят другия отбор финалист, за да накажат Германия, а не противника, който ги размаза по терена! Нещастни плазмодии, точно каквито са и коментаторите тук, с изключение на този Алис.
Това ще е така, ако са българи. Само ние сме такива пумиари. Затова и нямаме футбол.
Желязна логика извади. Благодаря, че ме просветли.. Уважавай си народа, брате :) Нивото на футбола ни е такова, не защото не подкрепяме по-силния. Причините са всякакви други :)
Като начало - да си оправиш правописа - пише се "пОмияри" - от "помия". Като диагноза - Германия постави РЕКОРД за Мондиала - виж кога на полуфинал някой отбор е вадил седем топки от вратата си. Би трябвало да се радваш че си гледал историческо събитие, дори тъпите бразилци разбраха това. Боби - ти си еманация на типично българска злоба и завист. За мен лично и моите приятели този мач допринесе за една незабравима вечер, защото СЛЕД България сме фенове на Германия, отдавна не се бяхме смяли така.
Е тва са истински фенове на играта, а не някакви тъпи националисти.
Аз пък мисля, че трябва да запазят достойнството си.Загубили са - ще си понесат загубата с мълчание -ДОСТОЙНО. А те като някакви помияри се умилкват в краката на по-силния.