Няколко стотин души чакаха часове до прибирането на Бундестима, за да изразят подкрепата си към него в предстоящия финал на Мондиала в неделя с възгласи "Алеман, Алеман, Алеман!".

"Ние просто харесваме играта на германците - от забележителните пасове, та чак до прекрасните голове. Ако Бразилия вече не е на световното първенство, то поне в него остана един отбор, който играе като истински бразилци", каза един от бразилските фенове, докато негови съграждани палеха фойерверки в чест на Германия.

Бундестимът беше много добре приет в Бразилия и преди погрома над домакините на полуфиналите. Въпреки това, същите тези фенове приветстваха германците в понеделник с думите "Бразилия, Бразилия, Бразилия".

"Харесвам Герамния. Те играят много добре и си подават бързо. Тоест, точно така, както на времето играеше Бразилия", каза Жозе Амилтон, 32-годишен авио-инструктор.