Астън Вила се завърна в турнира на шампионите по класически начин - 3:0 на терена на швейцарския шампион Йънг Бойс. Клубът от Бирмингам си извоюва правото да играе в първото издание на новия формат на Шампионската лига, като спечели четвъртата позиция във Висшата лига.

снимка: Kaizen

Победата в Берн дойде няколко дни след една специална церемония, която се случи в "сърцето" на Вила. На специално събитие на клубната база "Бодимур Хийт" бе представено официалното партньорство между клуба и Kaizen Gaming - една от най-бързо развиващите се game tech компании.

Това партньорство за пореден път доказва отдадеността на Kaizen Gaming към спорта, след като компанията бе официален спонсор и на UEFA EURO 2024. На събитието за първи път видяхме и третия екип на Астън Вила, с който бе спечелена и победата в Берн, в дебюта за сезона в Европа.

Влязохме и зад кулисите при подготовката на носителя на Купата на шампионите за 1982 г. за първия му двубой при завръщането в турнира.

Там има и голяма снимка на Гари Шоу - единственият играч, роден в Бирмингам, който е герой от финала през 1982-ра срещу Байерн. На 26 май преди 44 години Вила бие с 1:0, а Шоу е в основата на успеха.

Легендата Гари си отиде от света ден, преди да успее да види Вила обратно в турнира.

Изключителна база, часовникарска прецизност до последния детайл, невероятни модерни и функционални условия за играчите... И всичко това - в семейна атмосфера.

Това са компонентите за успеха, извели отбора до четвъртото място във Висшата лига през миналия сезон на първенството на Англия.

Преди мача на завръщането капитанът Джон Макгин каза: "В Шампионската лига сме и искаме да останем част от този турнир. А това ще е възможно след нов силен сезон във Висшата лига."

След двубоя, спечелен с 3:0, същият Макгин говори за чувството да си част от Шампионската лига:

"Заради вечери като тази си струва да си футболист.

Увереността ни е огромна, защото сме част от най-силната футболна надпревара."

Последното участие на Вила в турнира преди мача с Йънг Бойс дойде на 16 март 1983-а, когато защитаващият трофея тим от Бирмингам загуби с 1:3 от Ювентус като гост в четвъртфиналите и отпадна с общ резултат 2:5.

41 години, 6 месеца и 320 км като дистанция по-късно, в швейцарската столица Берн, Вила се завърна.

Съдържание на: Kaizen