Еди Орела летеше най-ниско, но показа какво има на върха

Историята на британския ски скачач и до днес има на какво да ни научи

Обратно в новината

Коментари - Еди Орела летеше най-ниско, но показа какво има на върха | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ванеса Мей участва на гигантския слалом в Сочи, сбъдвайки мечетата си, но я изкараха измамница.

Промениха правилата, защото Еди показа колко са корумпирани игрите и как са потъпкали истинския олимпийски принцип че по важно е участието.

Да бе, по-важно било участието ! Защо никой не гледа женски футбол ! Защото е безинтересен ! Хората искат рекорди, искат да гледат майсторство, а не някакви откачалки !

Признак на ограничен и себевлюбен австралопитек е да обобщава собственото си мнение като общовалидно. Ходил съм на световно за жени и съм гледал мач на живо, който много ми хареса.

Ама много си беден духом бе цървул!

За щастие помня добре Еди Орела! Той е доказателство за това,че ако много, ама много силно искаш нещо- можеш да го постигнеш! Показа на всички как един обикновен човек с необикновено силна воля може да направи чудеса! И да всички очакваха да падне , след скачането от 90 метра и да се пребие, но вече го обичаха и страхотно му стискаха палци да успее! Радвахме се много повече на скоковете на Еди отколкото на ония с големите постижения! След успешния му скок от 90-метровата шанца той стана шампиона на всички! Дори не помня кой спечли тогава златото,но помня Еди Орела!

Прекрасен коментар. С въвеждане на квотите за отделните континенти игрите се опорочиха и сега просто няма как да гледаме такива образи като Орела. Кубертеновия принцип на участие беше подменен със съвременния принцип на допускане. Тъжно, но факт. Иначе олимпийски шампион стана големия финландски скачач Мати Никанен, който спечели и на двете шанци. Впрочем тогава за първи път имаше и отборно състезание спечелено от Финландия, така че Никанен стана първия с три златни медала на ски скок от една Олимпиада. Въпреки това знаковата фигура си остана Еди, особено със скока си от 90-метровата шанца.... Как не се преби не знам, но пък радостта му от участието и от новия рекорд на Великобритания бяха неподправени.

Ще се радвате на някакъв аматьор, завършил, да кажем 4 часа след победителя в маратона, например ! Има си махаленски шампионати за аматьорите, Олимпиадата е мечтата на всеки спортист, какво, да каже, че е победил състезавайки се с разни малоумници !

Олимпиадата е мечта за всеки спортист и всеки трябва да може да участва. Това е духа на олимпизма и в това е смисъла на олимпийските игри. Шампионите не са ощетени с нищо, но ако все пак конкуренцията е по-слабичка то не е защото в алпийските ски ще участва един скиор от Африка и Южна Америка или ще има скачач от Великобритания, а защото водещите страни са с ограничени квоти от трима или четирима състезатели. Световните първенства и Световните купи са реалната демонстрация на силата на един спортист или страна. Олимпийските игри са спортен празник или събитие или както искаш го наречи за целия свят и си имат свои принципи и закони, различни от тези на специализираните турнири. Красотата им е в многообразието и съвременния модел с квалификации, квоти и т. н. очевидно не е харесван от повечето спортни фенове. Факт е, че до 80-те години участието на професионалисти в игрите беше забранено и къде повече, къде по-малко се спазваше. Например Ингемар Стенмарк подписа професионален договор с голям производител и не беше допуснат в Сараево през 1984 г, с което загуби възможност да защитава титлите в слалома и гигантския слалом спечелени през 1980 г. в Лейк Плесид.

Еди там беше заради всички нас! Това е Олимпиада!