Григор срещу 19-ия в света за място на полуфинал в Белгия

Милош Раонич е удобен съперник за българина, но е в добра форма

Обратно в новината

Коментари - Григор срещу 19-ия в света за място на полуфинал в Белгия | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

колко да е гигант - с 3см. по-висок от Григор.

За протокола, не са 3, а 5 сантиметра (1,91 м срещу 1,96 м) в полза на Раонич. Та в този ред на мисли, ако на "джуджето" Раонич му тръгне сервиса (който е един от най-добрите в света), нашият Гришо няма много шансове. Общо взето, не се очертава мач с много разигравания. Раонич ще блъска от ретур, за да има шанс да пробие и след това да си взема геймовете със сервис. Очаквам труден мач за нашето момче! Успех, Гришо

Мачът ще бъде между Даун и Каун.

Пак за протокола, реалният ръст на Гришо е 188-189 см. Не знам защо го пишат по-висок.

Раонич е във форма в момента. Стилът му на игра е тотално различен от този на Гришо. Той, подобно на Иснър и Андерсън, разчита най-вече на убийствения си сервиз. На тези играчи, когато сервизът им върви, могат да победят всеки, защото си взимат сервиз-геймовете без проблем и само чакат противника им да се пропука. От друга страна при Гришо често се получават "пропуквания" и изпуска сервиз-геймове по-често спрямо другите играчи от топ 30. Това не е критика, а е свързано със стила му на игра - на Гришо силата е в това да играе по-агресивно, не му е сила да играе "на сигурно". Така че като цяло шансът за победа на Гришо според мен е не по-голям от този да загуби. Все пак стискам палци да играе добре и да излезе победител! Надвие ли Раонич, има реални шансове и за титлата.

Както си тръгнал ще минеш и Бил Гейтс бе градски.