Отборът на Питсбърг Пингуинс записа трета поредна загуба в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като отстъпи с 1:4 като гост на Торонто. Сидни Кросби и компания показаха признаци на съживяване в първите две третини на мача, но надеждите им за излизане от негативната поредица бяха попарени във финалния период. Защитникът Крис Летанг откри резултата за „пингвините“ рано в двубоя, като реализира първия си гол за сезона при числено предимство за своя тим. Три минути и половина преди първата сирена обаче Дейв Боланд изравни за домакините, а следващата част приключи без нови попадения. За сметка на това Торонто наниза цели три безответни шайби в последната, като Назем Кадри вкара първата от тях само 1:26 минути след началото на третината. Фил Кесел уби всякаква интрига със 7-ото си попадения от старта на сезона при оставащи по-малко от 3 минути до края, а Боланд заби още един гол 42 секунди преди финалната сирена. Още резултати от НХЛ: Едмънтън – Финикс 4:5 (1:0, 2:3, 1:2) Ню Джърси – Бостън 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) Сан Хосе – Монреал 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Ню Йорк Рейнджърс – Детройт 3:2 (0:1, 1:1, 1:0; 1:0 в прод.) Бъфало – Тампа Бей 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) Фиделфия – Ню Йорк Айлъндърс 5:2 (3:1, 0:1, 2:0) Уинипег – Далас 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 0:0; 1:0 при дуз.) Минесота – Чикаго 5:3 (1:0, 2:1, 2:2) Сейнт Луис – Нашвил 6:1 (1:0, 2:0, 3:1) Вашингтон – Калгари 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)