Колорадо се наложи над домакина Ванкувър с 4:2 и измести Сейнт Луис от върха в Централната дивизия в Националната хокейна лига два мача преди края на редовния сезон. Пол Щастни реализира две попадения за успеха, а вратарят Семьон Варламов отрази 38 шайби. Сейнт Луис допусна четвърта поредна загуба след 2:4 при гостуването си на Минесота. Кайл Бродзяк се разписа два пъти, а стражът на домакините Джон Къри се отличи с 43 спасявания при четвъртата последователна победа на тима. Сейнт Луис получи и още един удар, след като в средата на мача звездата на отбора Ти Джей Оши трябваше да напусне леда с контузия след сблъсък на мантинелата с Майк Ръп. Лидерът в лигата Бостън допусна поражение с 1:2 след дузпи при гостуването си на Уинипег. Брайън Литъл се единствен се разписа при наказателните удари, а Ивандър Кейн изравни за домакините 1:57 минута преди края на редовното време. Голяма заслуга за успеха имаше и вратарят Майкъл Хъчинсън, който спаси 32 удара. Брад Марчънд даде аванс на Бостън в средата на първата третина, а отборът увеличи преднината си на 3 точки на върха пред лидера на Запад Анахайм. Още една победа ще гарантира на Бостън “Президънтс Трофи“ за шампион в редовния сезон.