Първата среща за 2015-а година в НХЛ се игра под открито небе пред 42832 зрители на бейзболния стадион "Нешънъл парк" във Вашингтон, съобщи БТА.

Трой Брауър донесе победата на домакините с гол при числено превъзходство 12.9 секунди преди края на мача. Ерик Фер откри резултата в 7-а минута. Алекс Овечкин, който асистира за победното попадение, направи 2:0 за столичани пет минути по-късно.

"Чикаго" изравни след голове на Патрик Шарп и Брендън Саад, но малко преди края Брауър донесе победата на "Вашингтон". Защитникът Майк Грийн записа две асистенции. Вратарят Брейдън Холтби спаси 33 удара в 14-и си пореден мач като титуляр за победителите.

В другата среща от тази нощ носителят на "Купа Стенли" "Лос Анджелис" победи като гост "Ванкувър" с 3:2.

Джъстън Уилямс и Джаред Стол се разписаха в рамките на 53 секунди в послената част, за да донесат успеха на шампионите. Уилямс изравни при числено превъзходство 2:07 минути преди края, а Стол вкара победния гол 1:14 преди сирената. Дуайт Кинг също беше точен за "Лос Анджелис".

Вратарят Джонатан Куик направи 14 спасявания за успеха. Радим Върбата се отличи с гол и асистенция за "Ванкувър", а Александър Бъроус реализира второто попадение за тима. Райън Милър отрази 37 удара.