Сърбинът Милан Зайч спечели 37-мия Открит шампионат на България и Мемориал “Георги Трингов“, който се проведе в Пловдив. Вицешампионът от световното първенство за деца до 14 години през 2013 г. заемаше челната позиция на турнирната таблица през целия турнир.   Точковият му актив от 7,5 т. му донесе и норма за гросмайсторска титла. През 2014 година на турнира в Пловдив сръбският шахматист покри втората си норма за международен майстор и спечели приза до 18 години.   Това е най-младият победител в историята на първенството. Също със по 7,5 т. завършиха още 3-ма шахматисти. Допълнителният турнирен показател отреди второто място на полския гросмайстор Бартломей Хеберла.   Третото място спечели българският шахматист ГМ Красимир Русев. Четвърти е ММ Радослав Димитров. 5-то - 11-то място разделиха шахматистите с по 7 точки. 6,5 точки в турнира бяха достатъчни за дележ на 12-то - 25 - то място.   Шахматното събитие се проведе от 1 до 8 февруари 2015 година в залите “Париж“ и “Москва“ на “Новотел“ Пловдив в 9 кръга по Швейцарска система. В турнира участваха 241 състезатели от 10 държави.   Гости на официалното закриване бяха Георги Титюков - кмет на район “Централен“ Община Пловдив и изпълнителният директор на Българска федерация по шахмат Николай Велчев.   На младите призьори в различните възрастови групи бяха подарени предметни награди, осигурени от район “Централен“ на Община Пловдив. Присъстващите на закриването девойки и жени получиха подаръчни комплекти от “Роза Импекс“ .   Първа при жените се класира българската шампионка ГМ (жени) Маргарита Войска с 6 т. Четири шахматистки завършиха с по 6 точки, но отличната игра на българката определи поредната и победа в забележителната и шахматна кариера. При ветераните над 60 години победител със 7 точки е ГМ Бошко Абрамович.   В класацията на шахматисти с рейтинг до 2200 първа награда спечели гръцкият шахматист Лаброс Гианнулакис с 6 точки. При шахматистите в групата до ЕЛО 2000 първи с най-челно класиране е Александър Станчев с 6 точки.   Трима юноши до 18 години (двама румънци и един италианец) приключиха с по 6 точки.