Родината на хокея на лед Канада няма да бъде представена от нито един отбор в започващите след по-малко от две седмици плейофи в НХЛ, след като и Отава загуби теоретичните си шансове за попадане в тях. “Сенаторите“ спечелиха с 2:1 като гост на Уинипег, но Филаделфия се наложи у дома със същия резултат, но след дузпи над Вашингтон и по този начин остави Канада без представител в борбата за купа “Стенли“ за пръв път от 1970 година.   В “МТС Сентър“ в Уинипег Алекс Чайсон донесе победата на Отава с гол 11 минути преди края на срещата, но в същото време във Филаделфия домакините успяха да надиграят осигурилия си предсрочно титлата през редовния сезон тим на Вашингтон.   Столичани поведоха чрез голямата си звезда Александър Овечкин в средата на третата част, но малко по-късно Брейдън Шен изравни за Филаделфия.   При дузпите точни за домакините бяха Ник Казънс и Сам Гание, докато вратарят Стийв Мейсън отрази ударите на Ти Джей Оши и Евгени Кузнецов от състава на Вашингтон.   С успеха Филаделфия вече има 89 точки - две аванс пред Детройт в битката за втория “уайлд кард“ за плейофите, като има и мач по-малко.   Анахайм си върна водачеството в Тихоокеанската дивизия, след като разгроми с 8:3 гостуващия Калгари. Домакините вкараха три гола още до седмата минута на срещата чрез Кори Пери, Якоб Силфверберг и Брендън Пири.   През втората част последва канонада от попадения и в двете врати, която доведе резултата до 7:3 в полза на Анахайм, а крайното 8:3 бе оформено от Силфверберг с втория му гол в мача.   Анахайм има 96 точки, една повече от втория Лос Анджелис. Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон: Уинипег - Отава 1:2 Филаделфия - Вашингтон 2:1 след дузпи Анахайм - Калгари 8:3 Лидери в дивизиите: Източната конференция: дивизия Метрополитън: Вашингтон 114, Ню Йорк Рейнджърс 95, Питсбърг 94 Атлантическа дивизия: Тампа Бей 93, Флорида 93, Бостън 88 “уайлд кард“ за плейофите: Ню Йорк Айлъндърс 91 и Филаделфия 89 Западната конференция: Централна дивизия: Далас 101, Сейнт Луис 101, Чикаго 95 Тихоокеанска дивизия: Анахайм 96, Лос Анджелис 95, Сан Хосе 92 “уайлд кард“ за плейофите: Нешвил 91 и Минесота 87