Александър Овечкин вкара 26-ия си гол през сезона, а Вашингтон надви с 5:0 Каролина за четвъртата си поредна победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Столичаните са лидери в Столичната дивизия и Източната конференция с актив от 80 точки, докато Кълъмбъс е втори със 73 след успех с 3:2 след продължение срещу Детройт. Питсбърг е трети по точки със 72 след загуба с 2:3 срещу Калгари с дузпи. Брет Конъли, Ларс Елер, Евгени Кузнецов и Маркус Йохансен добавиха по един гол към този на Овечкин, а Брейдън Холтби спаси 23 удара за втория пореден шътаут на Вашингтон през редовния сезон. Неговата резерва Филип Грубауер отрази 38 шайби за победата с 5:0 срещу Лос Анджелис в мач от неделната програма на НХЛ. Сет Джоунс се разписа 3:22 минути след началото на продължението за победата на Кълъмбъс с 3:2 срещу Детройт, с което “сините“ останаха втори в класирането. Дубински, който направи асистенцията за гола, също вкара веднъж, а автор на третото попадение стана Кам Аткинсън.