Първият перфектен подиум на Олимпиадата в Пекин е факт, като той принадлежи на Германия.

Това се случи на най-очавканото за немците място - в улея, където три немски дуета се наредиха на подиума в двуместния бобслей.

Първи завърши може би най-великият в този спорт- Франческо Фридрих, който спечели третия си златен медал след двата в Пьончан, а всичко очаквания са, че управляваният от него боб ще е най-бърз и в четириместната надпревара.

Днес той бе в тандем с Торстен Маргис, като макар двамата да имаха проблеми при второто спускане, те завършиха с общо време от 3:56.89 минута.

Това бе с 0.49 секунди по-бързо от времето на техните сънародници Йоханес Лохнер и Флориан Бауер.

И докато от тези два тандема медалите бяха очаквани, то истински подвиг направиха пилота Кристоф Хафер и неговият помощник Матиас Зомер, които се движеха на шесто място след второто спускане, но с невероятен трети и четвърти опит, те завоюваха бронза.

Така до този момент просто няма спирка за немците, които в трите спорта в улея - бобслея, скелетон и шейни, спечелиха седем златни медала от изминалите осем дисциплини.

Това им донесе общо 12 медала, а очавканията са за още поне две отличия в четириместния боб при мъжете.