Канзас Сити остава единствен непобеден отбор през сезона в Националната футболна лига, след като спечели и гостуването си на Сан Франциско с 28:18. Шампионите биха на терена на тима, който надиграха и на Супербоул през февруари тази година. Те са с актив 6-0 през сезона и след загубата на Минесота у дома от Детройт с 29:31, останаха единствени без поражение.

Уикендът в американския футбол, както обикновено, бе пълен с изненадващи резултати, големи новини за контузии на асове (месомелачката на лигата не прощава), както и куп други интересни събития около играта.

Куотърбекът на Кливлънд Дешон Уотсън, един от най-скъпоплатените в играта, вероятно е аут до края на сезона със скъсан ахилес. Същата травма май има и Брендън Аюк - основният рисийвър в атаката на Сан Франциско. И двамата са решаващи за отборите им.

Куотърбекът на отлично играещия Вашингтон - Джейдън Даниълс, бе сменен още през първото полувреме на победата срещу Каролина с 40:7, като съмненията са, че има фрактури на ребрата.

Минути преди началото на мача Грийн Бей - Хюстън (24:22) пък двата отбора се сбиха на терена, след като играчи размениха обидни реплики на загрявката. Сцените ще доведат до наказания за тимовете.

В мача на Сан Фран и Канзас в игра се появи Рики Пиърсол, който бе прострелян в гърдите при опит да бъде ограбен в колата му само преди 44 дни, като едва оцеля след бързата намеса на лекари.