29 август 2004 година - феновете на Формула 1 предвкусват, че предстоящото Гран при на Белгия на "Спа" ще е историческо за спорта.

Съотборниците Михаел Шумахер и Рубенс Барикело са единствените с математически шансове за титлата, но германският доминатор води с 38 точки.

"Ферари" вече си бе спечелил титлата при конструкторите и очакваше празненаствата за тази при пилотите. Шумахер в онзи ден стана седемкратен световен шампион и досега постижението му е недостижимо.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ ИСТОРИЧЕСКИЯ ЗА МОТОРНИТЕ СПОРТОВЕ ДЕН >>>

В квалификациите Шуми се класира втори след реното на Ярно Трули, а трети е съотборникът на Трули Фернандо Алонсо. Барикело остава едва шести.

Състезанието се превърна в гробище за много от автомобилите, като само 11 пилоти пресякоха финалната линия.

Победителят бе изненадващ. Кими Райконен с "Макларън" триумфира след фантастично каране, задминавайки последователно Шумахер и съотборникът си Дейвид Култард. Алонсо водеше в състезанието, но проблем погуби лидерската му позиция за сметка на финландеца.

Подиумът се допълни от пилотите на "Ферари", като втората позиция на Шумахер му донесе седмата световна титла в кариерата, все още недостижима. Всичко бе ясно, макар че оставаха 4 състезания до края на шампионата.

Това си остава един от най-доминантните сезони във Формула 1. Шуми постигна рекордните 13 победи, като само Себастиан Фетел успя да повтори постижението през 2013-а със своя "Ред Бул".

ГАЛЕРИЯ ОТ "СПА" ВИЖТЕ ТУК >>>

Шумахер завоюва общо 8 пол позиции, 15 подиума и 10 най-бързи обиколки през сезона.

Сега Люис Хамилтън упорито лети към рекорда, като е съвсем близо до шестата си световна титла. Със сигурност тя ще му се услади и ще го мотивира още повече в търсене на седмата.