Кристиано Роналдо спаси Реал Мадрид от загуба срещу Сарагоса при 1:1 на “Ла Ромареда“ в 29-ия кръг на Ла Лига. Домакините поведоха рано, но португалцът изравни в края на първата част. Така Реал пропусна шанса да скъси аванса на Барселона на върха. По-рано днес каталунците направиха 2:2 срещу Селта, но след ремито на Реал разликата остава 13 точки - 75 за Барса, 62 за Реал Мадрид. Реал Мадрид беше в серия от 7 поредни победи във всички турнири, а Сарагоса бе на обратния полюс – 12 мача без успех в Ла Лига и единственият тим в испанския елит без победа през 2013 година. След този мач серията на Реал бе прекъсната, но тази на Сарагоса продължи. Икер Касияс поднови тренировки с „кралете” тази седмица, но не попадна в състава за гостуването на „Ла Ромареда”. “Белия балет“ мислеше и за домакиснтвото на Галатасарай в Шампионската лига в сряда вечер. Сарагоса започна силно и след неточен удар на Родри успя да поведе с втората си опасна атака. Апоньо изпревари Модрич и изведе Родри, който се втурна между централните защитници Рамос и Пепе, за да прати умело в долния ляв ъгъл на Касияс, който се хвърли надясно – 1:0 в 6-ата минута. Роналдо бе изведен зад защитата след 9 минути, но от воле прати неточно покрай вратата. Сантиметри разделиха Родри от втори гол, но топката мина много близо до вратата след хубав негов удар от 25 метра. Кристиано Роналдо сгреши няколко паса в центъра, но не сгреши при втория си шанс да отбележи. Голяма грешка в защитата на Селта подари топката на Игуаин пред наказателното поле, той плъзна за Роналдо, португалецът си поведе встрани от вратата и с удар по земя в близкия ъгъл изравни за 1:1 в 38-ата минута. Две минути по-късно Марсело центрира за включилия се от задна позиция Есиен, ганаецът стреля с глава към горния ъгъл, ала Роберто спаси отлично. Роналдо направи страхотен пропуск в началото на втората част. Кайехон изведе португалеца сам срещу вратаря, но Роберто изуми гостите и спаси само с дясната си ръка. Пощига опита да изпроси дузпа при съприкосновение с Есиен, но контактът бе минимален и съдията замълча. Моуриньо изчака да измине един час и в типичния си стил набързо направи три рокади.