Малага и Борусия (Дортмунд) направиха 0:0 на „Ла Росаледа” в първи четвъртфинал от Шампионската лига и оставиха интригата изцяло за реванша в Германия след 6 дни. Германският шампион изпусна победата, а основна вина за нулевото реми носи Марио Гьотце, който на 4 пъти не успя да вкара сам срещу вратаря Кабайеро. Хумелс и Сантана липсваха за немския шампион, а Малага беше без Елисеу. Юрген Клоп разчиташе на смъртоносното трио Гьотце – Ройс – Левандовски, а Мануел Пелегрини възлагаше надежди на Савиола в атака и подпомагащите го от по-задни позиции Хоакин, Иско и Баптища. Савиола бе изведен в 6-ата минута от Хоакин, но стреля от малък ъгъл във външната страна на мрежата, вместо да подава. Гюндоган получи удар в крака и напусна терена за малко, но бързо се върна. Левандовски пусна за Готце зад много изтеглената напред защита на Малага, но вратарят Уили Кабайеро внимаваше и изби шута на Гьотце в долния ляв ъгъл. Кабайеро още веднъж спаси чист гол срещу Гьотце. Гюндоган показа много физическа мощ, задържа топката и пусна вдясно за свободния Гьотце, но Кабайеро пак спаси шута. Левандовски прати от воле в мрежата в средата на първото полувреме, но имаше засада и голът не бе зачетен. Полският нападател обърна за Пишчек на фланга, последва центриране, а Гроскройц бе агонизиращо близо до гола, но топката мина от грешната страна на гредата. Ройс също нямаше късмет и ударът му от пряк свободен удар мина близо до вратата. Чак в края на полувремето Малага показа зъби.