Бенфика сътвори чудеса през второто полувреме, за да обърне Нюкасъл до 3:1 в първа среща от четвъртфиналите на Лига Европа, играна в Португалия. „Орлите” получиха гол в 12-ата минута, когато Папис Сисе завърши успешно контраатака, за да даде заслужена преднина на гостите. Въпреки това, Родриго изравни резултата преди почивката на добавка, след като Сисе едва не удвои аванса на гостите с удар, който се отби в гредата. През второто полувреме отново рамката попречи на сенегалския ас на Нюкасъл да отбележи. Грандиозна грешка на Давиде Сантон позволи на лисабонци да осъществят пълен обрат чрез резервата Лима преди Кардосо да оформи крайното 3:1 от дузпа. Първата по-интересна възможност в мача бе за домакините, като в 9-ата минута Николас Гайтан доста затрудни Тим Крул с далечен удар, но вратарят някак успя да укроти топката.   В 12-ата минута Нюкасъл поведе в резултата. Сисоко бе изведен чудесно по дясното крило и моментално сви топката пред вратарското поле, откъдето Папис Сисе засече в мрежата по подобие на Станислав Манолев срещу Дания.   В 23-ата минута гредата спаси Бенфика от втори гол пасив. Гутиерес центрира отляво за Сисе, но ударът на нападателя рикошира и когато докосването на вратаря не помогна, на помощ дойде гредата.   Две минути по-късно Бенфика изравни резултата.