Отборите на Бетис и Севиля сътвориха зрелищно равенство 3:3 в градското дерби от 31-ия кръг в Примера.   Срещата на “Бенито Вийямарин“ се разви по изключителен начин, след като гостите поведоха с 0:3, но до края на двубоя допуснаха изравняване до 3:3.   Севилци поведоха чрез Иван Ракитич, който в 7-ата минута изненада вратаря от малък ъгъл след мълниеносна атака.   В 19-ата минута отново той удвои преднината за тима, воден от Унай Емери, разписвайки се от близко разстояние.   Ситуацията за домакините се утежни още повече до почивката, тъй като в 33-ата минута Севиля стигна до трето попадение, дело на Алваро Негредо, който отбеляза отблизо, след като бе изведен по брилянтен начин от Рейес.    Това обаче не бе всичко за първото полувреме, защото в 43-ата минута Дорлан Пабон върна едно попадение за Бетис след груба грешка в отбрана на Гари Медел.   През втората част, за огромна радост на своите фенове, домакините довършиха започнатото преди почивката. В 54-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Бетис за нарушение срещу Молина, а Рубен Кастро хладнокръвно се разписа от бялата точка.   Две минути по-късно обаче виновникът за първото попадение на “зелено-белите“ Медел стана още по-голям грешник за своя тим, след като бе изгонен за удар без топка срещу Каняс. Така се стигна до 88-ата минута, когато нигерийската резерва Носа Игиебор засече с глава центриране на Пабон, изравнявайки резултата в тази впечатляваща среща.    По този начин Бетис заема 6-а позиция в класирането с актив от 48 точки, докато Севиля десети с 42.