Григор Димитров записа убедителна победа над Флориан Майер с 6-2, 6-4 и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, където ще се изправи срещу Рафаел Надал.   Първата ракета на България продължи със страхотното си представяне от началото на седмицата, като записа третия си чист успех след победи в два сета над Ксавие Малис и Янко Типсаревич. Срещата с 30-ия в света Майер започна равностойно до 2-2 в първия сет, след което Димитров направи много силна серия и взе четири поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част хасковлията отрази една възможност за пробив, след което от своя страна проби и изглеждаше сякаш ще затвори мача с лекота. Гришо обаче направи няколко грешки, когато сервираше за мача, и върна съперника си в играта, но успя веднага след това пак да стигне до пробив и с това и до победата с 6-2, 6-4 след малко повече от час.