Анди Мъри за пореден път показа, че клеят определено е най-слабата му настилка, а днес това отново си пролича в мача му срещу Станислас Вавринка, завършил 6-1 6-2 в полза на показалият страхотна форма швейцарец. По този начин Вавринка направи услуга на добрия си приятел Роджър Федерер и след ранното отпадане на Мъри, през следващата седмица Маестрото ще се завърне под №2 в АТР ранглистата, въпреки че дори не игра в Монте Карло. Причина за това е, че шотландецът имаше да защитава 180 точки от достигането до четвъртфинал през миналата година, а сега достигна само до осминафинал. Вавринка започна вихрено и в първия сет тотално надигра световния №2, давайки му само един единствен гейм, а статистиката е повече от показателна - 11 уинъра срещу само 2 грешки на Стан, а при Анди цифрите показваха 10 директно спечелени точки срещу цели 14 грешки. Във втората част Вавринка продължи с наказателната си акция и след само 58 минути игра нанесе една от най-тежките загуби на Мъри в последните няколко години. Противник на Вавринка на четвъртфиналите е Джо-Вилфрид Цонга, който не срещна никакви проблеми в мача си срещу ветерана Юрген Млецер и се поздрави с крайния успех след по-малко от час игра, надигравайки го с категоричното 6-3 6-0. Загубата на Мъри не бе единствената изненада през днешния ден - Фабио Фонини сложи край на участието на Томаш Бердих, отстранявайки го с 6-4 6-2. Всъщност това бе най-голямата победа в кариерата на италианеца по отношение на класирането на противника му и едва втора срещу представител на Топ 10. Първата, и до този момент единствена, бе срещу тогавашния №9 Фернандо Вердаско в мач от Уимбълдън 2010, а днес се справи и със световния №6 Бердих, пише tenniskafe.com.