12 хиляди зрители изпълниха до краен предел стадион "Голдсендс", въпреки високата цена на билета за двубоя от 60 лири.

Гостуването на испанския гранд в южния английски курорт беше сериозна изненада, въпреки че, според информации, "Борнемут" е заплатил около 1 милион лири за визитата на "Реал".

Новият наставник на мадридчани Карло Анчелоти пусна в игра по-голямата част от звездите на отбора, като най-скъпият футболист в света Кристиано Роналдо откри резултата в 21-ата минута от фаул. Португалецът удвои пет минути преди почивката, след като излезе сам срещу вратаря Дарил Флаавън, а малко по-късно Сами Кедира направи резултата класически след центриране от корнер на Месут Йозил.

Резервата Гонсало Игуаин направи 4:0 в 47-ата минута. В средата на второто полувреме Анхел Ди Мария вкара пети гол след самостоятелна акция, а осем минути преди края бразилският халф Каземиро оформи крайното 6:0 с удар отблизо, информира БТА.