Поставената под номер в схемата на турнира от Големия шлем US Open Виктория Азаренка се класира за четвъртфиналите след обрат и драматична победа с 4:6, 6:3, 6:4 срещу Ана Иванович. Мачът продължи 2 часа и 10 минути. Иванович влезе много добре в мача и направи пробив още в първия сервис гейм на Азаренка, за да поведе с 2:0, а след това затвърди преднината си – 3:0. Сръбкинята сервираше за спечелването на сета при 5:3, но се усети леко разколебаване в играта й, което позволи на Азаренка да върне пробива и да намали пасива си – 5:4. Виктория Азаренка сервираше за оставане в първия сет, когато Иванович направи няколко отлични отигравания, които и позволиха да спечели сета с 6:4 гейма. Вторият сет бе изпълнен с грешки на двете тенисистки, които трудно печелиха подаванията си. В първите пет гейма двете си размениха пет пробива. Иванович спечели само едно от своите подавания и логично загуби сета с 3:6. Иванович не се предаде и при 3:5 в третия сет спаси два мачбола, за да се доближи само на гейм от изравняването. Сръбкинята отрази още един мачбол, но при четвъртата си възможност Азаренка постигна своето и се поздрави с победата. Виктория Азаренка показа по-здрави нерви в решителните моменти от двубоя, а в следващата фаза нейна съперничка ще е Даниела Хантухова. Мачът ще се запомни с това, че двете си направиха общо 16 пробива.