Тя оваканти титлата, след като отстъпи на Далия Зафирова с 5-7, 1-6. Водачката в схемата Изабелла Шиникова се класира на полуфинал след изключително оспорван двубой, предаде БГНЕС.

Шампионката на България за 2011 година и националка за "Фед къп" надделя над седмата поставена Вивиан Златанова с 6-7(8), 6-4, 6-4. 15-годишната пазарджиклийка измъкна първия сет след маратонски тайбрек.

Във втория Шиникова поведе с 5-2, но при 5-4 трябваше да спасява точка за изравняване на геймовете. В крайна сметка софиянката изравни сетовете. В решителния трети Златанова поведе с пробив за 3-1, но съперничката й стигна до 3-3 и после направи още един брейк, за да спечели мача.

Следваща съперничка на Шиникова ще бъде №6 Александра Караманолева, която се наложи над четвъртата Хюлия Велиева със 7-6(3), 6-4. Втората Виктория Томова победи Джулия Терзийска с 6-3, 6-3. За достигане до втори пореден финал на държавно при жените Томова ще трябва да надиграе и Далия Зафирова.

При мъжете фаворитите взеха своето и са на четвъртфинал. Водачът Тихомир Грозданов отново записа победа с 6-1, 6-1, този път над Васил Шандаров. Следващият съперник на национала от Варна е неговият съотборник в ТК "Левски" Алекс Мартински.

Шампионът от 2012 година Александър Лазов успя да направи обрат срещу Фердун Шефкедов и го победи с 1-6, 6-4, 6-4. Вторият в схемата състезател за Купа "Дейвис" излиза на четвъртфинал срещу ветерана Илия Кушев.

Третият национал в турнира - Валентин Димов, отстрани с 6-3, 6-0 Вилиян Петров и се изправя срещу Пламен МИлушев. Опитният Петър Трендафилов игра три сета преди да надделее над тръгналия от квалификациите Александър Лазаров.

Трендафилов се наложи с 6-7(5), 6-3, 6-2 и очаква в следващия кръг Андреас Нейков.